Dlaczego spacery z psem są tak ważne?

Zastanawiałeś się kiedy, dlaczego spacery z psem są tak ważne? Oczywiście, pozwalają one załatwić zwierzakowi jego potrzeby fizjologiczne, jednak w ciągu dnia należy wyprowadzać czworonoga przynajmniej na jedną dłuższą, trwającą najmniej godzinę przechadzkę. Poniżej opowiadamy, dlaczego warto zadbać o regularne spacery z psem! Spacer to okazja, aby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne Wyjście z psem na dwór, jak wspominaliśmy powyżej, to najlepsza okazja, aby zwierzak załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Wychowane i niezestresowane czworonogi nie załatwią się w domu czy mieszkaniu i bardzo często są w stanie wytrzymać nawet wiele godzin. Nie oznacza to, że masz pozwalać na to swojemu pupilowi! Postaraj się wychodzić z nim przynajmniej kilka razy dziennie na krótkie spacery, aby dać psu szansę w spokoju załatwić wszystkie potrzeby. W przypadku starszych zwierzaków i szczeniaków możesz także zdecydować się na zakup specjalnej maty polecamy artykuł obtkarma.pl

Spacer to szansa na wybieganie się

Większość ras psów ma mnóstwo energii, którą muszą w jakiś sposób spożytkować. Jeśli zrezygnujesz z długich spacerów ze swoim pupilem, to zacznie on wyładowywać ją w domu, niszcząc na przykład meble czy damskie buty sportowe takie jak mybaze.com/pl/buty-sportowe-damskie/, które są smacznym kąskiem, a ich rzucie będzie dla pupila nie lada przyjemnością. Co więcej, wyjście na dwór nie równa się wypuszczeniu psa na ogródek – spacer musi odbywać się poza domem. Dzięki temu Twój czworonożny przyjaciel będzie mógł się wybiegać, zmęczyć się i, co najważniejsze, nabierze kondycji, która jest dla niego równie ważna, co dla człowieka.

Spacer to istna uczta dla psich zmysłów

Psy uwielbiają poznawać nowe zapachy. Dlatego po pewnym czasie przebywanie w domu czy ogródku, nawet jeśli są naprawdę duże, nie będzie dla nich ekscytujące (człowiek i pies relacje). Nic w tym dziwnego – w końcu zdążą już poznać każdy kąt. Właśnie dlatego spacery są tak ważne, ponieważ stanowią one istną ucztę dla zmysłów Twojego pupila. Najlepiej regularne zmieniać trasy, aby zwierzak mógł z radością powęszyć, wykopać dziury i odkrywać nieznane do tej pory miejsca. W trakcie spacerów Twój pies może również poznawać innych futrzastych przyjaciół. A socjalizacja jest dla niego naprawdę ważna, bo podobnie jak człowiek ma potrzebę kontaktu z innymi psiakami (zobacz również jak wychować psa). Tu warto podkreślić, że zapewnienie pupilowi ewentualnego towarzystwa zależy od jego charakteru – niektóre czworonogi boją się innych psów lub po prostu wolą bawić się same. W takich przypadkach najlepszym wyborem będzie skontaktowanie się z behawiorystą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *