bezzbożowa karma dla kota
Bezzbożowa karma dla kota

Kot w naturalnym środowisku zjada głównie gryzonie – myszy, szczury, a także mniejsze ptaki, czy żaby. Dzięki właściwym mechanizmom biochemicznym, koci organizm daje sobie radę z dietą, która jest wzbogacona w białko oraz tłuszcze zwierzęce, a uboższa w komponenty roślinne.
Do wyprodukowania energii potrzebnej do normalnego działania w ciągu dnia, koty używają tłuszczy i białka.
Kot to mięsożerca, ale oczywiście nie może być karmiony wyłącznie mięsem. Kiedy w naturalnym środowisku pożera całe upolowane ofiary, zjada też ich narządy i kości. Samo mięso nie zawiera wszystkich komponentów potrzebnych w dawce żywieniowej dla kota. Niektóre zawierają się w podrobach, a inne w kościach. Żywienie kota mięsem może w wielu przypadkach być niełatwe do zrealizowania w związku z regularną potrzebą dostarczania mu dodatkowych komponentów odżywczych, potrzebnych do właściwej pracy jego organizmu. Dlatego większość właścicieli kotów stawia na gotowe kupne karmy. Nie można jednak brać pierwszej lepszej karmy ze sklepu. Należy zapoznać się ze składem karm – z pewnością zauważymy różnice, gdy zaczniemy je porównywać. Stawiajmy najlepiej na taką karmę, która będzie bliska naturalnej diecie kota. Powszechnie twierdzi się, że to bezzbożowa karma dla kota jest bardzo dobrym wyborem.
Podając kotu karmę z niższej półki, wykonaną z komponentów naprawdę słabej jakości, karmimy ich odpadkami, których pełno w takiej karmie. Ma ona pozornie zaspokoić potrzeby żywieniowe kota i zagwarantować mu dobre zdrowie.

W rzeczywistości jednak jest tak, że w powszechnej karmie dla kotów, którą kupić można w wielu punktach, znajdują się:

– ziarna kukurydzy i pszenicy
– mączka mięsna oraz kostna
– gluten kukurydziany
– tłuszcz zwierzęcy
– odpadki po przerabianym drobiu i ryżu
– olej roślinny.

Wynika z tego, że w takiej karmie naprawdę małą część stanowią komponenty pochodzenia zwierzęcego, reszta to głównie zboża. Nie jest to więc karma bliska naturalnej porcji żywieniowej dla kota.

Dlaczego kotom nie należy dostarczać zbóż?

Kot jest drapieżnikiem, wszelkie rośliny zawierają się w ich pokarmie w niewielkim stopniu, zboża natomiast – wcale.
Układ pokarmowy kota dobrze trawi białko i tłuszcze, ale nie węglowodany. Zęby tego zwierzaka dostosowane są do pobierania mięsa, a nie nasion. Dla nas samych zboża w przesadnych ilościach nie są korzystne, a więc tym bardziej nie są i dla kotów. Bywa, że koty także zmagają się z chorobami serca, z cukrzycą, albo nadciśnieniem. Schorzenia te mają też swoje źródło w podawanym pokarmie.
Jeżeli chcemy, aby nasz kot był z nami na długo, czuł się dobrze zarówno fizycznie jak i psychicznie – zadbajmy o to, by każda porcja żywieniowa podawana mu, była odpowiednio zbilansowana.
Warto zastąpić tanie, niskiej jakości karmy, samodzielnie przygotowanym pokarmem np. z mięsa i warzyw, albo bezzbożową karmą dla kota.
Bezzbożowa karma dla kota, to oczywiście taka, w której nie ma zbóż. Zboża w karmie z niskiej półki stanowią wyłącznie wypełniacz, który nie ma żadnej wartości w dawce pokarmowej. Kiedy pozbędziemy się niepotrzebnego zapychacza i dobierzemy odpowiednie składniki we właściwych ilościach, taka karma okaże się być bardzo dobrym pożywieniem dla naszego kota. Pomimo tego, że karma bezzbożowa kosztuje więcej niż tradycyjna, jest ona warta tych pieniędzy. Jest korzystna dla zdrowia kota, gwarantuje mu dobrą dietę, pomaga mu pozbyć się wielu schorzeń, a w dodatku starcza na dłużej.
Polecamy dla Państwa kotów bezzbożową karmę Oven Baked Tradition. W wyniku podawania jej zwierzakom, ich organizm dostaje to, czego potrzebuje, a więc wszystkie niezbędne, cenne komponenty odżywcze.
Taka karma starcza na dłużej, ponieważ kot pobiera mniej cennej karmy, ale zyskuje przy tym na zdrowiu, energii, przez co jego samopoczucie również się poprawia.
Tak jak już zostało wspomniane, bezzbożowa karma dla kota jest droższa, ale starcza na dłużej – także wyższa cena nie powinna być tu szczególnie odczuwalna.

Dlaczego warto podać kotu bezzbożową karmę Oven Baked Tradition? Oto powody:

– zmniejsza ryzyko pojawienia się problemów pokarmowych
– wspomaga trawienie
– poprawia jakość sierści, która robi się bardziej mocna i błyszcząca
– poprawia samopoczucie kota.

Porzućmy karmy zbożowe dla naszych kotów, ponieważ po ich zjedzeniu, zwierzęta mogą zmagać się z dużymi problemami. Takie problemy mogą rodzić kolejne. Nie kierujmy się tym, że smakują one naszemu kotu. Chyba nie chcielibyśmy, aby nasz kot miał próchnicę, albo cierpiał na otyłość. Tak właśnie może być, gdy podamy mu tanią zbożową karmę, pozbawioną cennych komponentów.