Bezzbożowa karma dla psa
Bezzbożowa karma dla psa

Karma Oven Baked Tradition to bezzbożowa karma dla psa mniejszej rasy. Może być mu ona podawana na każdym etapie życia.
Bezzbożowa karma dla psa OBT jest pełnowartościową formułą z dodatkiem kurczaka. Karma ta składa się z małych kawałków. Jest całkowicie zdrowa oraz holistyczna. Cechuje się dobrym smakiem i bogactwem komponentów wysokiej jakości. Jest chętnie zjadana przez czworonogi, ponadto dzięki niej czują się oni znacznie lepiej. Jedzą, coś co im smakuje, tak więc są zadowolone, a ich organizm rozwija się prawidłowo.
Taka karma co prawda cechuje się wyższą ceną, ze względu na wysoką jakość, jednak starcza ona na długo, ponieważ takich składników psy nie muszą pobierać w ciągu dnia zbyt dużo, a czują się najedzeni. Także wyższe koszty za karmę Oven Baked Tradition nie powinny być szczególnie odczuwalne, bo na pewno będziemy kupować ją rzadziej, niż w przypadku karmy innej – takiej z niższej półki.
Karma OBT sporządzona jest na bazie naturalnych składników. Gotuje się ją w piecu przy niskiej temperaturze. Jest ona lekkostrawna i zawiera wszystkie komponenty odżywcze, jakie są potrzebne psu do odpowiedniego rozwoju.
Dzięki odpowiedniemu karmieniu psy mają szansę żyć dłużej. Nie grozi im też wiele chorób, z którymi czasem muszą zmagać się te niewłaściwie żywione.
Często właściciele psów podają swoim czworonogom domowe jedzenie, takie które sami jedzą. Jest to ogromny błąd, nawet gdy widzimy, że nasz pies zjadł wszystko, co było w misce w mig. Myślimy, że skoro mu smakowało, to możemy częściej coś takiego mu dawać. Jednak psi organizm jest zupełnie inny. Nie wszystko co dla nas jest właściwe i dobrze strawne, będzie takie samo dla psa. Może on wpaść w różne choroby, może też przecież mieć alergię na niektóre komponenty, może również znacznie przybrać na masie, co także będzie dla niego bardzo niekorzystne.
Bezzbożowa karma dla psa będzie najlepszym wyborem. Nawet kiedy nasz pies będzie chorował, takie jedzenie wspomoże jego organizm. Nie nasila żadnych reakcji alergicznych, z którymi zmaga się on od dawna, nie wywołuje skutków ubocznych, czy gorszego samopoczucia.

Karma ta cechuje się większą gęstością i mniejszą zawartością powietrza, w związku z czym łatwo się ją gryzie i w pełni trawi. W wyniku jej pieczenia w piekarniku, możliwe jest dodanie większej ilości świeżego mięsa do każdego kęsa oraz utrzymanie potrzebnych witamin.
Ten naturalny sposób pozwala wydobywać naturalne zapachy i smaki, a przy okazji nadaje kawałkom odpowiednią teksturę.

Niepowtarzalne pieczenie w piekarniku ma wiele plusów, m.in. :

– zmienia trudno-strawne cząstki surowych skrobi w łatwo-strawny dekstryn
– powoduje, że napięcie na układ trawienny psów zmniejsza się. Ponadto uzyskujemy wyższy poziom absorpcji pokarmu. Psy mają krótkie jelito. Funkcjonuje ono możliwie najskuteczniej, kiedy pokarm jest skoncentrowany i może być strawione w krótkim czasie.

Wszystkie wartościowe składniki pokarmu zostają łatwo przyswojone do układu pokarmowego psów.
W bezzbożowej karmie OBT nie znajdziemy pszenicy, kukurydzy, ani soi. Dlaczego? Gdyż takie składniki zazwyczaj wywołują reakcje alergiczne. Jest więc ona w pełni bezzbożowa. W karmie tej nie ma również sztucznych barwników i dodatków. Są w niej same ważne, zbilansowane komponenty. Jej skład spełnia wymagania żywieniowe psów w każdym wieku.

Podstawowym komponentem tej karmy jest świeże mięso z kurczaka bez kości i wszelkich hormonów. Całkowite białko, źródło najważniejszych aminokwasów:

– argininy
– histydyny
– izoleucyny
– leucyny
– lizyny
– metioniny
– fenyloalaniny
– treoniny
– tryptofanu i waliny.

Odpowiednie źródło białka dla rozwijających się mięśni i utrzymywania ciała

W karmie tej znajdują się też ryby dehydratyzowane i glukozamina. Stymuluje ona produkowanie kolagenu dzięki regeneracji chrząstki. Poprawia możliwości absorpcyjne stawów, powoduje większy wzrost chrząstki.
Chondroityna wspomaga zachowanie właściwej ilości płynu w stawach i zwiększa skuteczność glukozaminy.
Każda z tych substancji ma spore znaczenie w karmieniu zwierząt. Zawdzięcza się to ich właściwościom, które wspomagają stawy.
Oczywiście w karmie tej są też potrzebne nienasycone kwasy tłuszczowe. Są źródłem energii skondensowanej oraz nośnikiem witamin, jakie rozpuszczają się w tłuszczu. Wpływają korzystnie na sierść, skórę i serce zwierząt.
Bezzbożowa karma dla psa OBT to pożywienie, jakie powinno wypełniać dietę naszego czworonoga.