Dlaczego człowiek potrzebuje psa?

Człowiek i pies mieszkają obok siebie od wielu tysięcy lat. Pies zawsze wiernie służył ludziom. Pomagał w polowaniu, w ochronie domu oraz zwierząt gospodarskich. Z biegiem czasu i postępu technologicznego życie stało się bardziej komfortowe, wiele z dawnych funkcji, które wykonują czworonożni przyjaciele, odpadły już będąc niepotrzebnymi. Jednakże związek pomiędzy zwierzętami i ludźmi nie jest przerwany. Zatem dlaczego człowiek potrzebuje dziś psa?
Istnieje wiele powodów. Ale zdarza się, że właściciel zwierzęcia nie ma pojęcia o prawdziwych motywach wewnętrznych, które zmusiły go do przyjęcia żywej istoty. Czasami wynika to z niespełnionych marzeń z dzieciństwa. Jako dziecko chciał/a mieć czworonożnego przyjaciela, ale rodzice byli przeciwni, bo nie pozwalały na to warunki mieszkania, bądź były to jakieś inne powody. Jednak marzenie z dzieciństwa głęboko tkwi w podświadomości. A teraz, jako dorosły, “marzyciel” w końcu ma okazję, aby przenieść życzenia w rzeczywistość.

Człowiek i pies

Ale nie wszystko jest takie romantyczne, nieszkodliwe, bezchmurne. Czasami psy stają się instrumentem zrealizowania nieświadomego pragnienie władzy absolutnej. W tym przypadku, właściciel odczuwa przyjemność poprzez karanie psa. Upokorzenie niemych stworzeń to prawdziwa przyjemność w duszydla takiego człowieka. Jeżeli wówczas zwróci się takiemu człowiekowi uwagę na jego zachowanie, może się obrazić.
Przez dbanie o los oddanego zwierzaka niektórzy ludzie realizują potrzebę zadbania o innych. Jest to szczególnie ważne dla tych par, w związku, w którym nie ma ciepła, serdeczności i wzajemnego zrozumienia. Czworonożny przyjaciel w takich przypadkach wygładza problemy emocjonalne. To samo można powiedzieć o parach bezdzietnych. Niewykorzystana miłość rodzicielska szuka drogi ujścia. W tym przypadku, pies i człowiek są potrzebni wzajemnie dla siebie.
Oraz oczywiście, czworonożna istota okazuje nieocenioną pomoc dla osób samotnych. Piesek występuje jako rozmówca, towarzysz i przyjaciel. Wszystko w jednej osobie, a osoba samotna przy nim czuje się potrzebną komuś i wartościową.
Niektórzy ludzie widzą psa jako opiekuna i ochronę. Czują się bardziej pewni siebie na ulicy, gdy przy nodze chodzi duży i silny pies. Oraz oczywiście w domu mają ochronę.Te powody dotyczą jednak w większym stopniu właścicieli domów prywatnych.

Powodem mogą być i dzieci. Dzieci chcą mieć psa, a rodzice go kupują. Czasem jednak jest tak, że dziecko traci zainteresowanie psem i wówczas zwierzę staje się ciężarem. W tym przypadku są sprzedawane lub przekazywane do innych rąk. Co nie jest dobre, ponieważ jest to żywa istota, a nie zabawka.
Futrzani przyjaciele są również niezbędni w działalności zawodowej. Służą na granicach państw iw policji, ratują ludzi, są przewodnikami ludzi niewidomych. “Praca” może być bardzo zróżnicowana. One są pozbawione egoizmu, osobisty zysk jest im obcy.
Czasami człowiek i pies spotykają się wyłącznie przez przypadek.. Niektóre psy są znajdywane na ulicy przez poczciwych ludzi. W tym przypadku, właściciel nie jest zainteresowany prestiżem czworonożnego przyjaciela. Jest on napędzany przez miłość do zwierząt. Rodowód także pozostaje w tle.
Więc dlaczego człowiek potrzebuje psa? Motywy są zupełnie różne, bo ludzie są różni. Wszystkich łączy – konieczność spełnienia pewnych cech osobowych. Bez psów życie byłoby niepełne. Brakowało by w nim ważnych powiązań łączących świat człowieka ze światem zwierząt. Patrząc na czworonożnego przyjaciela, osoba podświadomie zdaje sobie sprawę, że jest odpowiedzialny za całą planetę i wszystkie istoty, które go zamieszkują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *