karma dla psa alergika
Karma dla psa alergika

Psy niekiedy zmagają się z alergią np. na różne składniki pokarmu. Ich właściciele mogą to zauważyć, kiedy po zjedzeniu czegoś psy mocno się drapią. Na ich ciele może wystąpić zaczerwienienie oraz świąd. Takie objawy najczęściej zaobserwować można na łapach, pomiędzy palcami, w pachwinach i na małżowinach usznych. Zdarza się również, że zmiany pojawiają się na skórze głowy, szyi, czy brzuchu. Jeśli mamy podejrzenia, że nasz pies może mieć alergię, powinniśmy zadbać o specjalną dietę dla niego. Najwyraźniej niewłaściwie przyjmuje on każdy jeden pokarm. Musimy pamiętać, że układ pokarmowy i organizm psa bywa wrażliwy. Nie może on dostawać do jedzenia tego samego co my – właściciele psów czasem nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo jest to niepoprawne i podają im np. resztki swojego obiadu. Nie może też dostawać obojętnie jakiej karmy. Niektóre te tańsze skomponowane są ze składników, które po prostu szkodzą i psują żołądek. U ludzi jest z resztą podobna sytuacja. Z pewnością odczulibyśmy różnice gdybyśmy najedli się czegoś, co nie zawiera wysokiej wartości. Podobnie jak mamy alergię na jakieś składniki – wtedy też mamy specjalną dietę, ponieważ w innej sytuacji, reakcja alergiczna mogłaby się nasilić. To ogromny dyskomfort, nikt nie chce go odczuwać. Tak samo jak z psami.
My polecamy Państwu specjalną karmę Oven Baked Tradition. Pomijając fakt, że cechuje się ona bardzo dobrym smakiem i jakością – jest to specjalna karma dla psa alergika. Jest ona przygotowywana z najlepszych komponentów. Można ją w pełni bezpiecznie podawać psom alergikom. Będziemy mieć pewność, że nic im się wtedy nie stanie, a one będą najedzone i zadowolone.

Czego nigdy nie może zjadać żaden pies?

– czekolady, pod wpływem której pies może nawet umrzeć
– foli po parówkach
– ziemniaków, które mogą doprowadzić do wymiotów
– mleka, które może wywołać alergię.

Kiedy nasz pies ma alergię?

1. Kiedy jego uszy są czerwone, a wargi karminowe
Takie zmiany pojawiają się na głowie, uszach oraz wargach. Często występuje stan zapalny spojówek, a z nosa następuje wypływ surowiczny. Często też dochodzi do atopowego zapalenia zewnętrznego w przewodzie słuchowym. Zapalenie pojawia się też na brzuchu, bokach ciała oraz miedzy palcami.

2. Kiedy głowa jest zdrowa, a wszystko pozostałe jest dotknięte chorobą
Często też występuje alergiczne pchle zapalenie skóry. W wyniku tego schorzenia zaobserwować można objawy w obszarze lędźwiowo-krzyżowym, miednicy oraz nasady ogona.

3. Kiedy na całym ciele wystąpi łysina
Jeżeli widzimy, że nasz pies często i mocno się drapie, najprawdopodobniej cierpi na alergię pokarmową. Wtedy zauważalna jest łysina na jego ciele, a także przerzedzenia włosa, czy wypryski. Co prawda tego typu alergia nie jest łatwa do rozpoznania, jednak jeżeli zauważymy, że nasz pies zachowuje się jakoś dziwnie – niezwłocznie zgłośmy się do lekarza i rozpocznijmy leczenie.

Psy, które są alergikami, mają specjalne wymagania żywieniowe. Nie można więc podać im dowolnej karmy, w dodatku jakiejś tańszej z niższej półki, która została wykonana z komponentów o słabej jakości. Wtedy reakcje alergiczne mogłyby zostać nasilone, a tego nie chciałby żaden właściciel. Byłoby to bardzo męczące dla psa, ale również dla niego samego.

Jakie komponenty zalicza się do szczególnie alergennych w diecie psów?

– wołowinę
– mleko
– jaja
– ryby
– soję
– zboża
– drób
– ryż
– ziemniaki, pomidory.

Najbardziej uczulająca jest wołowina i mleka. Miejmy na uwadze to, że spora część psów jest uczulona na kilka komponentów diety.
Karma Oven Baked Tradition przeznaczona jest dla psa każdej rasy. Stanowi właściwe pożywienie dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy i są alergikami.
Jest to pełnoporcjowe bezglutenowe pożywienie dla psów, które składa się z lekkich, dobrze przyswajalnych składników, jakie właściwie oddziałują na cały organizm czworonogów. Dzięki tej karmie, psy są właściwie żywione i mają szansę na poprawny rozwój.
W karmie Oven Baked Tradition nie ma glutenu, dlatego jest to jak najbardziej odpowiednia karma dla psa alergika. Właściwie oddziałuje na funkcjonowanie jelit z uwagi na sporą zawartość błonnika redukującego poziom cholesterolu we krwi.
W omawianej karmie nie brakuje cennych witamin, minerałów, komponentów śladowych i protein.
Skomponowane białka zwierzęca, istotne dla zdrowia psów minerały, warzywa i olej lniany, dostarczają czworonogom wszystkich komponentów odżywczych potrzebnych do właściwego zdrowia oraz samopoczucia, a także do zachowania zdrowej skóry.
Karma Oven Baked Tradition nie zawiera pszenicy, kukurydzy, zbóż, ani innych niekorzystnych dla psów składników. Dzięki obniżonej ilości tłuszczu, pies nie będzie nadmiernie przybierał na wadze, natomiast odpowiednia zawartość białka oraz błonnika zachowa uczucie sytości pomiędzy posiłkami.