karma dla psa z nadwagą
Karma dla psa z nadwagą

W dzisiejszych czasach z otyłością zmagają się nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Problem ten jest przyczyną cukrzycy, nadciśnienia i wielu innych poważnych schorzeń. Aktualnie coraz więcej zwierząt domowych cierpi na nadwagę – stanowi to poważne zagrożenia dla ich zdrowia i życia.
Psy zmagają się z otyłością głównie dlatego, ponieważ są przekarmiane. Ich właściciele chcą być dla nich szczególnie hojni podczas karmienia ich, jednak niekoniecznie zdają sobie sprawę z tego jak bardzo istotne jest zagwarantowanie im zbilansowanej i odpowiadającej ich potrzebom diety. Spory zasób karmy połączony z małą dawką ruchu skutkuje tym, że energia, jaka została dostarczona wraz z pokarmem i nie została wykorzystana, magazynowana jest przez psi organizm w formie komórek tłuszczu.

Zwierzęta, które zjadają nadmierną ilość pożywienia stają się z upływem czasu leniwe. Są ospałe, tracą chęci do życia i aktywności na świeżym powietrzu. Nie czerpią one radości z codziennych wycieczek, a zabawy traktowane są przez nich jak obowiązek. Zwierzęta z nadwagą mogą naprawdę cierpieć na bardzo poważne choroby, grozi im także śmierć.
U psa z nadwagą żebra są słabo wyczuwalne pod skórą, pokryte tłuszczem. Nie widać u niego talii, a gdzieniegdzie występuje nieznaczne podkasanie brzucha. To oznaki tego, że nasz pies cierpi na nadwagę.
Aby zachować właściwą masę ciała psa, trzeba wprowadzić dietę pasującą do możliwości energetycznych psa. Dieta powinna składać się z samych zbilansowanych, wysokiej jakości składników, które nie zagrażają żadnemu psu.
Trzeba mieć na uwadze, że każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe – w zależności od rasy i wieku i np. chorób, z jakimi się zmaga. Jeśli nie mamy pewności, czy masa ciała naszego zwierzaka jest odpowiednia – sprawdźmy to u specjalisty. Czuwajmy nad tą kwestią, ponieważ naprawdę jest istotna. Bardzo mylne jest myślenie, że jeśli nasz pies jest otyły, to ma w domu straszny dobrobyt. Pies zdrowy to pies szczupły, właściwie żywiony, któremu nie zagraża zdrowie, ani życie, a on sam odczuwa zadowolenie.

Jeśli okazuje się, że nasz pies naprawdę ma nadwagę – koniecznie trzeba to leczyć, wprowadzając mu nową dietę.
Polecamy państwu karmę Oven Baked Tradition – to idealna karma dla psa z nadwagą. Jest lekkostrawna, wykonana z wartościowych, odpowiednio dobranych komponentów, które dobrze wpłyną na psi organizm.
Najgorzej jest podawać psom karmy niskiej jakości, czy resztki domowego jedzenia i po prostu niszczyć psu żołądek, wywołać różne choroby i skracać ich życia.
Potrzeby żywieniowe psa nie są takie same jak nasze, dlatego nie może zjeść on po nas obiadu, ani innych potraw nieprzeznaczonych dla niego. Niewłaściwa dieta może skutkować poważnymi problemami. Chyba żaden właściciel psa nie chciałby widzieć, jak nasz czworonóg się męczy.

Także niekoniecznie dobrą praktyką jest samodzielne przygotowywanie mu jedzenia – jeśli nie znamy się na tym za dobrze i nie dobierzemy do danego dania produktów w sposób właściwy – nie podamy im niczego wartościowego mimo szczerych chęci. Warto sięgnąć po gotową karmę, jednak też nie może to być karma pierwsza lepsza, która niekorzystnie będzie wpływała na psi organizm. Zwłaszcza musimy przykładać ogromną wagę do karmienia psa, który ma nadwagę. Chodzi nam chyba o to, by tej nadwagi się pozbyć i wyleczyć naszego czworonoga. Specjalistyczna karma dla psa OBT wspomoże leczenie psa w takiej sytuacji.
Pamiętajmy, że nadwaga może przyczynić się do powstania poważnych chorób, musimy w porę temu zapobiec.
Sama dieta jednak nie okaże się wystarczająca. Nasz pies musi być w ciągłym ruchu. Jest mu to potrzebne do zdrowia i lepszego samopoczucia.
Właściciel powinien więc nie co zmienić rytm psa, któremu za bardzo nie chce się wychodzić z domu. Powinno się udawać z nim na dłuższe spacery, a tam można np. porzucać mu piłeczkę i spróbować zmusić go do ruchu.
Właściwe żywienie psa oraz zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu w ciągu dnia z pewnością poprawi jest stan zdrowia oraz samopoczucie. Dłuższe spacery wyjdą na dobre także samym właścicielom.