Kilka ciekawostek o naszych kotkach.

Zatem pojawił się w domu uroczy kotek czy kotka. Oczywiście, w trakcie życia u nas w domu zauważamy jego nawyki z których każdy coś oczywiście oznacza. W tym artykule postaramy się dowiedzieć, co dokładnie oznaczają zwyczaje naszych ulubieńców.

 

Dlaczego kocięta gryzą i skaczą na Twoje nogi?

Fakt, gry kociaka- to siedzenie w zasadce i polowanie. A jeśli i Ty żyjesz na terytorium polowania kotka, to on na Ciebie również poluje! Nawet dorosły kot lubi tak się bawić. Aby oszczędzić swoje nogi, zaproponuj zabawę polowania dla kota – puszyste kulki lub sznurek będą mogły odwrócić uwagę kota od Twoich nóg.

Dlaczego koty rysują po oknach?

W ten sposób sprawdzają, czy okno ma szkło.

Dlaczego kot marszczy buzię kiedy wącha coś ciekawego?

Próbuje głębiej wciągnąć w siebie zapach, żeby go rozpoznać i zapamiętać.

Dlaczego, kiedy koty są chore, zawsze ukrywają się?

Tu chodzi o instynkt, bo gdy kot jest chory jest słaby, a zatem jest bardzo łatwym celem. Dlatego, aby uniknąć stania się ofiarą drapieżnika, kot się ukrywa.

Dlaczego koty tak często i tak długo liżą się?

Lizanie kota to nie tylko sposób na utrzymanie siebie w czystości, ale również sposób, aby utrzymać się w stabilnym stanie psychicznym. Dlatego też, nawet jeżeli kot jest nawet pod minimalnym stresem, na przykład, przypadkowo ktoś nastąpił na jego ogon, to kot najpierw zaczyna się lizać, aby odzyskać swój stan psychiczny.

Dlaczego kot kuca się, jeśli widzi ptaka?

Tym odruchem kot informuje ptaka, że zamierza go zaatakować, a wybrawszy najlepszy moment- atakuje.

Dlaczego koty drapią meble i tapety?

Z tego samego powodu, z którego pocierają się głową o przedmioty. Ponieważ na łapach kota znajdują się specjalne gruczoły, w ten sposób zaznaczają swoje terytorium. Kiedy drapie przedmioty, pozostawia swoje zapachy na meblach i tapetach.

Dlaczego kot może ugryźć lub podrapać kiedy gładzisz go długo?

Kiedy głaskamy kota, przypadkowo dotykamy jego wrażliwych obszarów ciała – nosa, uszu. Jemu to się podoba jednak nie za długo i kiedy już tym się znudzi, zaczyna gryźć i drapać.

 

Dlaczego koty mruczą?

Koty mruczą z wielu powodów. Mama kot mruczy do swoich kociąt, pokazując im w ten sposób, że jest w pobliżu. Kocięta odpowiadają w ten sam sposób, dając do zrozumienia, że są dobrze nakarmione i szczęśliwe. Kiedy kocięta rosną, mruczeniem zapraszają do gry. A dorosłe koty mruczą kiedy mają dobry nastroju i są zadowolone z życia.

 

Dlaczego kot bawi się ze złapaną myszą?

 

Mysz przynosi kotu zadowolenie tak długo jak może się ruszać i dawać opór. Dlatego kot będzie grać z myszą tak długo, jak długo czyni opór, a to znaczy że kot jeszcze może polować.

 

Dlaczego niektórzy ludzie są uczuleni na koty?

Właściwie sierść kota nie powoduje reakcji alergicznej a białka zawarte w ślinie kota. Kiedy kot wylizuje się ślina pozostaje na sierści zwierzęcia i stamtąd przenosi się na ręce i meble. Oczywiście w różnych rasach kotów w ślinie jest różna ilość białka, jednakże w rzeczywistości kotki są mniej alergenne niż koty.

 

Dlaczego koty często ukrywają swoje zabawki w misce z jedzeniem?

Koty uważają to miejsce, w którym są karmione jako ich terytorium, uważają, że jest to najbezpieczniejsze miejsce. Dlatego zabawki chcą ukryć w najbezpieczniejszym miejscu terytorium -w misce, gdzie nikt nie weźmie zabawki.

Dlaczego koty przynoszą uduszoną mysz do ich właścicieli?

Jest dużo powodów. Pierwszy- kot daje prezent. Drugi – kot uważa, że jesteś niezgrabnym myśliwym, i tak stara się ciebie nauczyć. Trzeci – kot ratuje ciebie od głodu. Po czwarte – stara się przyczynić do zwiększenia zapasów jedzenia w domu.

 

Dlaczego koty lekko ukąszą Ciebie za skórę i kilka sekund trzymają ?

To tylko pocałunek kota. Tak Twój zwierzak Cię całuje w nadmiarze uczuć.

 

Dlaczego koty z zadowoleniem liżą torebki plastikowe i zdjęcia?

W ten sposób starają się wyczuć smak, którego nie rozróżniają ludzie, ale dobrze rozróżniają zwierzęta.

 

Dlaczego koty tak uwielbiają walerianę?

Zapach waleriany bardzo przypomina zapach kotki w pewnym okresie.

 

Dlaczego kot stara się przetrzeć głową o człowieka?

W ten sposób kot stara się wyrazić swoje oddanie. W naturze, tak wyznają miłość.

 

Dlaczego kot po tym jak go pogłaszczą, zaczyna dokładnie lizać się?

 

Do tego powodu istnieją dwie teorie. Pierwsza mówi, że zwierzę próbuje pozbyć się niechcianego dla siebie naszego zapachu. Inna teoria mówi, że przeciwnie, że kot próbuje przedłużyć przyjemność degustacji naszego zapachu na języku.

 

Dlaczego kot czasami próbuje lizać włosy i twarz człowieka?

Wszystko jest proste, pierwsze wrażenia które kotek otrzymuje po pojawieniu się na świat to lekkie mycie i lizanie jego matki. Dlatego próbują lizać Twoją twarz i włosy, które są niczym innym jak próbą zadbania o ciebie, aby pokazać, że potrzebują ciebie.

 

Dlaczego kot gdy masz go pod ręką, wymienia ich łapy?

Ten zwyczaj też jest wspomnieniem z miłego dzieciństwa. Kiedy kocięta są jeszcze malusieńkie karmi ich piersią matka i kocięta masują matkę stymulując nowe porcje mleka. Ale gdy kot wyrasta, tymi ruchami pokazuje swojemu Panu czy Pani ogromną satysfakcję i komfort.

 

Dlaczego koty ociera się o nogi człowieka, stół, meble?

U kotów na ogonie, na ustach, na języku, między przednimi łapkami, koło genitaliów są specjalne gruczoły. One są używane do oznaczania swojego terytorium. Tak więc, gdy kot ociera się o nogi właściciela -znakuje go, tak samo jak znakuje meble i nogi stołu jako swoje terytorium.

 

Dlaczego, kiedy koty przechodzą obok siebie, starają się poruszać powoli?

 

Wszystkie koty to zwierzęta terytorialne. U nich od dawna cały obszar jest podzielony między nimi zgodnie z hierarchią wewnętrzną. Ale jakiekolwiek ingerencje prowadzą do otwartego konfliktu, więc kot, jeśli chce się przejść obok innego kota, stara się iść powoli, nie przyciągając uwagi oraz w ogóle stara się nie patrzeć na właściciela terytorium.

Dlaczego koty zakopują miskę z jedzeniem i rysują podłogę?

Tym samym dają  do zrozumienia, że nie podoba się im jedzenie, ale są gotowe, aby ukryć to na czarną godzinę.

Dlaczego kot kopie wokół kuwety, ale nie w środku?

To dlatego, że koty są wielkimi czyściochami. Kiedy kot tak robi, stara się nie zabrudzić swoich łap. Aby kot czul się obdarzony Twoją troską, spróbuj czyścić kuwetę częściej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *