Jak przechowywać suchą i mokrą karmę dla kotów?

Właściwe przechowywanie karmy dla kotów ma ogromne znaczenie dla zdrowia i długowieczności Twojego zwierzaka. Produkty, które są przechowywane prawidłowo zapewniają kotu wszystkie substancje odżywcze i długo zachowują swoją świeżość i zapach, któresą ważne dla utrzymania zdrowego apetytu kota.

Karma mokra.

Puszkę z karmą,przed otwarciem, należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Po otwarciu puszki lub opakowaniaz karmą mokrą, mogą być przechowywany do 24 godzin, zawsze w lodówce. Nie zapominaj, że pomimo tego, co jest napisane na puszkach lub opakowaniach do mokrej karmy, bardzo zaleca się, aby przenieśćpo otwarciu zawartośćpuszki w szklany pojemnik z pokrywką. Ponieważ żywność nie straci swoich korzystnych właściwości i nie zaszkodzi kotuze względu na utlenianie.
Otwartą mokrą karmę nie należy przechowywać dłużej niż 24 godziny, nawet w szklanym pojemniku i lodówce, żeby uniknąć zatrucia pokarmowego u kota. W czasie upałów, nawet nieotwarte puszki z żywnością lepiej przechowywać w lodówce, jak to się mówi: ” W trosce o bezpieczeństwo”.
Zanim podasz kotu konserwy, muszą być doprowadzone do temperatury pokojowej.

Karma sucha.

W przeciwieństwie do wilgotnej, karma sucha, nawet po otwarciu opakowania przechowuje się znacznie dłużej.
1. Podstawowym warunkiem właściwego przechowywania suchej karmy – jest suchość i szczelność. Niezależnie od tego, jaki rodzaj suchej karmy jest kupiony- luzem lub w opakowaniach – niezwłocznie po otwarciu opakowania należy umieścić karmę w suchym, czystym i szczelnie zamkniętym pojemniku. W sklepach zoologicznych sprzedają specjalne pojemniki metalowe lub plastikowe z pokrywkami.
2. Jeżeli sucha karma będzie narażona na bezpośrednie działanie światła słonecznego i powietrza, to grozi utratą wszystkichkorzystnych właściwości , zepsuciem się i utratą smaku. Karmę suchą przechowuje się w specjalnych pojemnikach z dala od ciepła i wilgoci.
3. Nie należy mieszać pozostałości suchej karmy z nową w tym samym pojemniku. Zanim nasypiesz nową partię karmy w pojemnik do przechowywania żywności, dobrze umyjpojemnik gorącą wodą z mydłem, dobrze wypłucz i pozostawdo wyschnięcia. Zanim znów zasypiesz karmę, upewnij się, że pojemnik był czysty i najważniejsze- całkowicie suchy.
Te proste i łatwe do przestrzegania zasady pozwolą zadowolić swojego kota świeżą i jakościową żywnością na co dzień. Zwierzę z kolei będzie reagować z wdzięcznością i długim szczęśliwym życiem z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *