Jakie rasy psów najlepiej pasują do mieszkania?

Zanim kupisz psa, należy rozważyć dokładnie, jakie rasy psów są odpowiednie dla większości mieszkań.

Osobliwości utrzymania psów w mieszkaniu.

• Spacer. Dorosłe psy potrzebują spacerować 2-3 razy dziennie przynajmniej przez pół godziny, przy tym jeden ze spacerów powinien być dłuższy (45-60 min) . W warunkach występujących w miastach nie jest zalecane, aby pozwalać zwierzęciu biegać po ulicy bez nadzoru gospodarza (jak to ma miejsce we wsiach), jak wiemy może to być niebezpieczne dla samego psa oraz ludzi wokół niego.
• Szczepienia. Jeśli chcesz żeby Twój pies był zdrowy i aby nie było ryzyka zarażenia chorobami zakaźnymi dla całej rodziny, koniecznym jest, aby pies był regularnie szczepiony.
• Szkolenia. Nie zaniedbuj kształcenia i szkolenia psa w mieście. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa Twojego i psa.
• Bezpieczeństwo. Ludzie, którzy trzymają duże psy w mieszkaniu, muszą w pełni zapewnić bezpieczeństwo innych. Niewychowane i niekontrolowane zwierzę jest dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia sąsiadów.

Wybór psa dla mieszkania.

Można stwierdzić, że utrzymywanie jako zwierzęcia domowego w mieszkaniu psa dużej rasy może być niebezpieczne i trudne. Duży pies musi spacerować w miejscach, gdzie nie ma ludzi lub innych zwierząt. Wiadomo, że w miastach takich miejsc za mało. Duży pies potrzebuje dużo miejsca, powinien mieć swoje miejsce i obszar osobisty. Bardzo trudno jest także posiadać psa w mieszkaniach o łącznej powierzchni 40 metrów kwadratowych, gdzie oprócz psa wciąż żyje cała rodzina.
Dla utrzymania w mieszkaniach najbardziej odpowiednie będą średnie i małe rasy psów.

Jakie są najlepsze rasy psów na takie mieszkanie?

Średnie rasy psów dla mieszkań.
Średnie rasy psów do mieszkania są liczne. Rozważmy kilka z najbardziej popularnych członków tej podgrupy.
• Pudel. Piękne, inteligentne i zabawne zwierzątko stanie się prawdziwym członkiem rodziny. Szczególnie polecamy do zakupu tej rasy psa w rodzinie, gdzie są dzieci. Wiele starszych osób samotnych również wybiera tę rasę psa z powodu jego życzliwości, szczerości i solidności. Jedyna trudność w utrzymaniu takiego psa – regularna pielęgnacja. Pudla codziennie trzeba czesać i trymmingować w razie potrzeby.
• Angielski Cocker Spaniel. Pomimo faktu, że ten pies jest od dawna przeznaczony do polowania, to można go spotkać teraz bardzo często w mieszkaniach. Są to bardzo dobre psy,które dobrze sobie radzą z dziećmi i innymi zwierzętami. Nie wymagają specjalnych wysiłków w zakresie edukacji i szkoleń. Skromny i elegancki. Ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przed zakupem tej rasy jest to, że Cocker spaniel angielski potrzebuje długich spacerów, także powinien mieć czas, aby wybiegać się.
• Boxer. Inteligentny i uparty pies przyniesie wiele radości i szczęśliwych chwil w życiu każdej rodziny. Ta rasa psa jest wyjątkowa, potrzebuje szacunku do siebie. Wad u tej rasy jest niewiele, poza tym, że wychowując szczeniaka, trzeba nieustannie mu pokazywać, że w domu człowiek jest główny, a nie on.
Psy małych ras dla mieszkań.
Psy małych ras w mieszkaniu i są przyjaciółmi i ochroną.
• Mops. Te śmieszne psy są członkami prawdziwej rodziny. Są one w stanie wspierać dziecko w grze, aby matka mogła skoncentrować się w kuchnii z tatą oglądać piłkę nożną w telewizji. Tak towarzyskiego psa trudno jest znaleźć. Mopsy są niechętne do tresur, ale są w stanie zrozumieć osoby od pierwszego wejrzenia, pod warunkiem, że mają nić porozumienia z nimi.
• Scotch terrier. W czasach starożytnych, to była rasa psów do polowania, ale dzięki swojej doskonałej jakości stróża, ten pies stał się domowym pupilem. Scotch Terrier jest bardzo kapryśnym psem, choć jest mały, ale ma swój charakter. Ta rasa psa jest nieufną wobec innych i rzadko przyjmuje więcej niż jedną osobę jako jej pana.
•Sznaucer miniaturowy. Jeśli uważasz, że idealny pies powinien być inteligentny, wesoły, ciekawski i aktywny, aby mieć ładny wygląd i dobrze się szkolił – to wybierz sznaucera miniaturowego. Te psy mają trwały charakter, niezależność, waleczność. Kochają dzieci i nieustannie bawią się z nimi.
Sznaucer miniaturowy jest czuły i troskliwy i zawsze stara się być przydatny dla właściciela.. Odważny, wytrzymały, czujny, nieustraszony. Dla swoich- łagodny i przyjazny, dla obcych- podejrzliwy i nieufny. Czują się komfortowo w mieszkaniu.

Psy małych ras dla mieszkań.

• Pekińczyki. Jest on uważany za najlepszego przedstawiciela małych ras psów, przeznaczonego do życia w mieszkaniu. Pekińczyk jest niewymagającym w jedzeniu, dyskretnym, i we wszystkich sytuacjach, dostosowuje się do gospodarza. Ważne jest aby pies wyglądał odpowiednio, dlatego trzeba dbać o czystość i gładkość sierści.
• ToyTerrier. Najbardziej popularny, jak dotąd, mały pies domowy. Ale ma kapryśny charakter, bardzo często nieprzyjazny dla obcych i często podatny różnym chorobom. Jeśli zdecydujesz się na zakup toyteriera, to powinieneś być gotowy na to, aby dać mu całą swą uwagę i opiekę.

Gładkie lub długowłosy psy?

Niewątpliwie gładkowłose rasy psów są bardziej odpowiednie dla mieszkań niż długowłose. Nie wymagają specjalnej opieki dla sierści, nie gubią włosów i nie przynoszą przyczepionych do sierści gałązek i innych przedmiotów.
Spokojne rasy psów do mieszkania wybierane są częściej. Uważa się, że najcichszymi przedstawicielami ras psów są: Collie, labradory, retrievery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *