Karma dla kotów

Sucha karma dla kota, także z nadwagą

Kot jest z natury zwierzęciem mięsożernym, o ściśle określonych potrzebach żywieniowych. Wszyscy wiemy, że niemożliwym byłoby wyprodukowanie suchej karmy, składającej się w stu procentach z mięsa. Jednak odpowiednio dobrana kocie pożywienie może wspomagać rekonwalescencję zwierzęcia oraz zapewniać jego prawidłowy rozwój.

Co zrobić, aby wybrać najlepszą karmę suchą dla kota?

Aby wybrać odpowiednią karmę, należy zwrócić uwagę na jej skład ilościowy i jakościowy, a także kaloryczność. Gotowy pokarm powinien być pełnowartościowy, bogaty w odpowiednią ilość witamin i innych składników odżywczych i maksymalnie dostosowany do indywidualnych potrzeb żywieniowych naszego zwierzaka. Na opakowaniu znajdziemy listę składników, wymienionych według ich udziału procentowego i wagowego, w kolejności malejącej.

Na etykiecie znajduje się informacja, dla jakiego zwierzęcia jest przeznaczony dany pokarm. Współcześnie dostępny jest bowiem pełen wybór suchej karmy – możemy kupić pożywienie dopasowane do wieku, stanu zdrowia, stylu życia i szczególnych wymagań dietetycznych każdego kota.

Ważny jest rodzaj mięsa użytego do wyprodukowania karmy – koty najlepiej przyswajają proteiny zawarte w mięsie drobiowym, w rybach oraz w wątrobach drobiowych.

Mięso to podstawowy składnik diety kotów. Aminokwasy w nim zawarte (takie jak na przykład tauryna, odpowiadająca za kondycję wzroku i serca i nieraz dodatkowo dodawana przez producentów) są przez koci organizm łatwiej przyswajalne. Na liście składników mogą znajdować się różne typy używanego mięsa (mięso dehydratyzowane i suszone, mączka mięsna).

Im więcej świeżego mięsa w składzie, tym wyższej jakości jest pokarm. Jego zawartość podawana jest zwykle w procentach i związana z nazewnictwem karmy.

1) Poniżej 4% to karma o smaku mięsa.
2) 4 – 14% nazywane jest karmą z mięsem (np. „karma z kurczakiem”).
3) 14 – 26% to karma bogata w mięso.
4) Powyżej 26% – karma mięsna.

Nie należy kupować pokarmu nie zawierającego konkretnej informacji o rodzaju mięsa

Według specjalistów, najlepsze karmy dla kotów nie powinny zawierać zbóż i glutenu, ziemniaków, roślin strączkowych (w tym soi), mleka, wszelkich substancji słodzących, konserwantów, barwników, aromatów i stabilizatorów. Unikajmy karm, w których zboże i inne komponenty roślinne są wymienione na początku listy
składników, oraz tych zawierających adnotację o „uzupełniających produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego” – nie są one użyte z myślą o zdrowej diecie kota, a o tańszych kosztach produkcji.

Warzywa i owoce znajdujące się w karmie podwyższają jej wartość odżywczą. Dostarczają witamin i błonnika pokarmowego, niezbędnego dla prawidłowego procesu trawienia.

Zawartość białka w suchej karmie powinna wynosić 35 – 51%. Należy jednak uważać na jego łączną ilość w kociej diecie – zbyt duża może poważnie uszkodzić nerki.

Powolne i wilgotne pieczenie składników zapewnienia lepsze trawienie i pozwala na lepsze i dłuższe życie dla kotów.

Sucha karma dla kotów młodych, dorosłych lub z nadwagą

Zachęcamy do zakupu karmy dla kotów OBT (Oven – Baked Tradition) tworzonej z najwyższej jakości produktów. Nasze pokarmy to wiele rodzajów mięsa, bogactwo składników mineralnych, naturalne jedzenie o pysznym smaku, rozwiązanie problemów związanych z alergiami oraz stanem sierści i skóry, a przede wszystkim gwarancja zdrowia i witalności dla Państwa zwierzaka.

Karma Oven-Baked Tradition jest kompletną linią naturalnych pokarmów produkowanych w Kanadzie, gotowanych w piecu przy niskich temperaturach. Karma jest zdrowa, holistyczna, smaczna i lekkostrawna. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność. Pieczenie w piekarniku sprawia, że można dodać więcej świeżego mięsa do każdego kęsa i zachować niezbędne witaminy. Ta tradycyjna metoda wydobywa naturalne aromaty i smaki oraz nadaje krokietom właściwą teksturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *