Karma dla psów – karma sucha
Wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie psa. Chcemy przecież, aby nasz pupil zdrowo się rozwijał, czuł się radosny i pełen energii, miał błyszczącą i gęstą sierść.
Istnieje wiele sposobów na zapewnienie naszemu zwierzakowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów, potrzebnej dla jego dobrego samopoczucia. Na rynku dostępny pełen wybór karm dla psów, łącznie z tymi specjalistycznymi.
W tym artykule przedstawimy Państwu zalety karm suchych i napiszemy, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Karmy suche dla psów- dlaczego warto je wybrać?
Zapobiegają kamieniowi nazębnemu.
Zawierają wiele warzyw i cennych składników odżywczych.
Są dostępne w wielu smakach i rodzajach – można dopasować odpowiedni pokarm do gustu naszego psa.
Odpowiadają na indywidualne potrzeby każdego zwierzaka – specjalistyczne karmy pomagają bowiem w powrocie do zdrowia przy najróżniejszych schorzeniach.
Ponadto, starczają na dłużej – pożywienie tego typu zawiera około 8-9% wody, dlatego pies potrzebuje zjeść go znacznie mniej.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze suchej karmy dla psa?
Na suchych karmach podane jest ich zalecane dawkowanie oraz wykaz składników.
Znaczenie przy wyborze karmy mają takie cechy osobnicze psa, jak: waga, wiek, rasa, skłonność do alergii, nietolerancje niektórych składników pokarmowych, stan fizjologiczny psa (innego pożywienia potrzebuje szczeniak, innego np. ciężarna suka,czy pies- rekonwalescent po przebytej chorobie) oraz jego preferencje smakowe.
Karma musi zawierać wszelkie niezbędne składniki pokarmowe w niezbędnych ilościach i prawidłowych proporcjach, być bezpieczna, smakowita i dobrze strawna.
Zawsze należy sprawdzać skład karmy oraz jej datę przydatności do spożycia. Im krótsza data ważności karmy, tym mniej znajduje się w niej sztucznych substancji.
Psy są z natury zwierzętami mięsożernymi, więc ich organizm najlepiej przyswaja energię pozyskiwaną z białek i tłuszczów i sam wytwarza niezbędną glukozę.

Dodawanie składników roślinnych do karm nie jest więc spowodowane wymogami żywieniowymi, a oszczędnościami pieniężnymi producenta. Dlatego lepiej wybierać karmy z jak najmniejszą ilością zbóż, za to o jak największej zawartości mięsa.

Wszelkie barwniki, konserwanty, czy wzmacniacze smaku, również są niemile widziane i mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie naszego psa.
Należy unikać karm kiepskiej jakości, podejrzanie tanich, których skład i pochodzenie mięsa oraz innych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego nie są jasno określone na etykiecie.
Przeciwutleniacze są jeszcze bardziej niebezpieczne, niż konserwanty – organiczne substancje BHA i BHT, przeciwdziałające jełczeniu tłuszczu, są rakotwórcze i nie ulegają biodegradacji! BHA – E320 (kwas beta-hydroksylowy) i BHT – E321 (butylowany hydroksytoluen) wywołać mogą duszności oraz toksycznie oddziałują na nerki.
Zapraszamy do zakupu suchej karmy dla psów w naszym sklepie. Gwarantujemy najwyższą jakość, bezpieczeństwo wszystkich pokarmów, zadowolenie oraz

prawidłowy i zdrowy rozwój każdego psa.

Karma Oven-Baked Tradition jest kompletną linią naturalnych pokarmów produkowanych w Kanadzie, gotowanych w piecu przy niskich temperaturach. Karma jest zdrowa, holistyczna, smaczna i lekkostrawna. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność. Pieczenie w piekarniku sprawia, że można dodać więcej świeżego mięsa do każdego kęsa i zachować niezbędne witaminy. Ta tradycyjna metoda wydobywa naturalne aromaty i smaki oraz nadaje krokietom właściwą teksturę.

Powolne i wilgotne pieczenie składników zapewnienia lepsze trawienie i pozwala na lepsze i dłuższe życie dla psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *