Dostawa

Wysyłkowa:
 
1. Towar zamówiony w sklepie internetowym jest dostarczany na wskazany w zamówieniu adres za pośrednictwem firm kurierskich.
 
2. Na czas otrzymania przesyłki składa się czas kompletowania zamówienia i czas dostawy.
 
3. Jeśli w ofercie nie jest podane inaczej, czas dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Dostawa odbywa się w godzinach 09: 00-17: 00, jednak dokładny czas może być uzależniony od trasy kuriera.  Na terenie Poznania dostawa następuje zwykle następnego dnia roboczego w godz. 9:00-17:00. 
 
4. W przypadku płatności przelewem powyższy termin zostaje wydłużony o czas realizacji przelewu.
 
5. Dowód zakupu (faktura VAT lub paragon) zostaje dołączony do przesyłki. Dane umieszczone na fakturze VAT są zgodne z brzmieniem podanym przez Klienta przy składaniu zamówienia.
 
6. Przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki jest uszkodzone należy nie przyjmować przesyłki oraz skontaktować jak najszybciej się z Biurem Obsługi Klienta pod nr telefonu +48 730 44 6716,  w celu wyjaśnienia sprawy.
 
7. W przypadku zamówienia o wartości równej lub wyższej niż  99 zł Sklep pokrywa koszty przesyłki. W pozostałych przypadkach wartość zamówienia zostaje powiększona o koszty przesyłki w kwocie 10,00 zł.

8. W przypadku, gdy OPTKO nie z własnej winy nie jest w stanie dostarczyć zamówionych produktów, ponieważ nie może ich już otrzymać od dostawcy OPTKO może wypowiedzieć umowę. Wówczas OPTKO powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie Klienta i zaproponować podobny produkt. Jeśli jednak nie ma podobnych produktów w ofercie lub też Klient nie życzy sobie zamiany produktu, OPTKO zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu płatności.

9. W przypadku, gdy nie wszystkie produkty dostępne są w magazynie, OPTKO zastrzega sobie prawo do zorganizowania na własny koszt częściowej dostawy, o ile Klient akceptuje takie rozwiązanie.
 
Odbiór osobisty:
 
1. Odbiór zamówionego towaru może odbyć się osobiście przez klienta w magazynie sklepu internetowego OPTKO Szczawnicka 1, 60-471 Poznań.
 
2. Zamówienie złożone w dniach od poniedziałku do piątku przed godziną 13: 00 może zostać odebrane w godzinach 9: 00 – 17: 00 tego samego dnia, w którym zostało złożone, jednak nie wcześniej niż 2 godziny licząc od godziny złożenia zamówienia.
 
3. Zamówienie złożone w dniach od poniedziałku do piątku po godzinie 13: 00 może zostać odebrane następnego dnia roboczego w godzinach 9:00 – 17:00.
 
4. Zamówienie złożone w sobotę, niedzielę, dzień świąteczny lub inny dzień ustawowo wolny od pracy może zostać odebrane w najbliższy dzień roboczym w godzinach 9:00 – 17:00.
  
5. W przypadku zamówienia opłaconego kartą lub przelewem, aby towar został wydany, klient musi przedstawić wydruk potwierdzający płatność.