shutterstock_127193777 sm

Autentyczne składniki

Przy wyborze diety dla zwierząt ważne jest aby myśleć o jakości składników, które są używane. Trzeba wybierać wysokiej jakości składniki, które są łatwe do przyswojenia i strawienia. Oven-Baked TraditionTM pomyślał o tym z jego naturalnymi składnikami i jego filozofią holistyczną. Głęboko wierzymy, że jest to sposób jaki zamierzała Matka Natura.

Świeży kurczak bez kości

Pełne białko; źródło wszystkich 10 aminokwasów. Dobre źródło białka dla rozwoju mięśni i utrzymania ciała. Kurczak daje wspaniały smak podczas procesu gotowania. Prawdziwe mięso z kurczaka bez kości i piór, bez hormonów.

Świeże ryby

Alternatywne źródło białka dla psów i kotów z nadwrażliwością do białka kurczaka. Zawiera niezbędne do diety zwierzęcia (z wyjątkiem Tauryny) aminokwasy.  Źródło omega-3: kwasy tłuszczowe dla zdrowej skóry i lśniącej sierści. Wszystkie ryby stosowane w naszych recepturach są analizowane przez naszych dostawców (kontrolowane i akredytowane) na temat braku zawartości rtęci i dotrzymania prawa kanadyjskiego rządu do codziennego użytku.

Jagnięcina

Kompletne białko, źródło wszystkich 10 aminokwasów. Najlepsze źródło białka dla rozwoju mięśni i utrzymania ciała. Alternatywne źródło białka dla psów mających nadwrażliwość do białka kurczaka. Istotne źródło kwasu linolowego (omega-6), które pomaga utrzymywać smukłą sylwetkę, co jest bardzo ważne dla psów dużych ras.

Ryby dehydratyzowane

Doskonałe źródło białka (60% koncentracji). Dobre źródło Omega-3 i Omega-6 kwasów tłuszczowych. Dobre źródło wapnia i fosforu, dwóch niezbędnych minerałów dla rozwoju zwierzęcia. Dobre źródło DHA i EPA, bogatego w lizynę, niezbędny aminokwas, który pomaga strawności białek.

Warzywa i owoce

Słodki ziemniak jest źródłem węglowodanów, witamin i beta-karotenu. Jabłka - to źródło pektyny, naturalne źródło błonnika, który przyczynia się do eliminacji toksyn i zmniejszenie wystąpienia chorób serca. Jagody są bogate w przeciwutleniacze, potas, witaminy A i C oraz włókna nierozpuszczalne. Banany- to źródło potasu i włókien. Szpinak i brokuły są doskonałym źródłem żelaza i wapnia. Żelazo jest niezbędnym do utworzenia i utrzymania czerwonych krwinek.

Witaminy i minerały

Mamy starannie wybrane grupy z dobranym zestawem witamin i minerałów, które będą pomocne dla zwierząt żeby uzyskać wszystko, co jest niezbędne do utrzymania zdrowego stylu życia i spełnić ich konkretne potrzeby żywieniowe. To jak multiwitaminowy kompleks który sprawia, że można mieć kompletną zbilansowaną dietę ze wszystkimi niezbędnymi witaminami i minerałami w żywności.

Jęczmień

Zawiera do 5 razy więcej błonnika niż inne produkty pełnoziarniste. Łagodny dla żołądka i przewodu pokarmowego. Jego rozpuszczalne włókna stabilizują wchłanianie glukozy we krwi. Zawiera naturalne antyoksydanty i jest dobrym źródłem niacyny (witamina B 3) . Jęczmień perłowy zawiera tyle białka jako cały jęczmień, ale został wyłuskany usunąć nadmiar włókna.

Owies

Źródło lekko strawnych węglowodanów. Idealny profil aminokwasów dla rozwoju i utrzymania struktur mięśniowych. Ogranicza wchłanianie cholesterolu w naczyniach krwionośnych, ze względu na jego włókna rozpuszczalne.

Żyto

Źródło białek, węglowodanów i włókien. Ma taką samą wartość odżywczą jak pszenica; zastępuje ją bez alergenów zawartych w pszenicy.

Brązowy ryż

Całe ziarno, które zapewnia białka dobrej jakości. Zawiera 9 z 10 aminokwasów potrzebnych przez zwierzę. Hipoalergiczne. Zawiera nierozpuszczalne włókna, które pomagają utrzymać dobry stan zdrowia jelit.  Jest dobrym źródłem włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie.

 Inulina

Inulina jest naturalnym prebiotykiem. Oznacza to, że stymuluje wzrost pożytecznych bakterii jelitowych, jak Lactobaccillus czy Bifidobacterium. Bakterie te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, dlatego określa się je mianem "probiotyków" (z greki - „wspierających życie”). Poza jej właściwościami prebiotycznymi,   Inulina zaliczana jest również do błonnika rozpuszczalnego,   dlatego posiada zdolność do obniżania poziomu glukozy i poziomu cholesterolu we krwi, a także zdolność do zwiększania biodostępności składników mineralnych.. Inulina pochodzi z wyciągu z korzenia cykorii. Inulina modyfikuje florę jelitową, zwiększając wzrost dobrych bakterii. Inulina pomaga regulować skład stolca poprzez stworzenie równowagi w jelicie.

Ekstrakt z Yucca Schidigera

Ekstrakt z kaktusa. Bogaty w saponinę, biochemicznego związku znanego z redukcji zapachu stolca.

Chlorowodorek glukozaminy

Stymuluje produkcję kolagenu przez regeneracje chrząstki. Pochodzi głównie z chrząstki zwierząt, (tchawica, szkielet) oraz z rekina.

Siarczan chondroityny

 Jest ważnym strukturalnym komponentem tkanki chrzęstnej.  Przyczynia się do nawilżenia chrząstki.

Tłuszcz z kurczaka

Źródło tłuszczowych aminokwasów Omega- 6, niezbędnych do diety zwierzęcia przez jego wkład do zrównoważonego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego. Nie zawiera tłuszczów trans.

Olej rzepakowy

Niska zawartość tłuszczów nasyconych. Brak trans tłuszczów. Źródło omega-3 kwasów tłuszczowych. Zawiera on znacznie większą ilość omega-3 niż oliwa. Jest drugim po oliwie źródłem kwasu oleinowego. 

Siemię lniane

Siemię lniane jest najlepszym naturalnym źródłem roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega- 3, Omega- 6 i Omega- 9 dla zdrowej skóry i lśniącą sierści. Siemię lniane pomaga kotom w "przejściu" kłaczkom przez jelita - pomaga aby nie doszło do zakłaczenia.

Obniża poziom cholesterolu we krwi, upośledza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Siemię lniane wykazuje właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne.