Obniżka! OBT Ryba karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów Zobacz większe

OBT Karma dla dorosłych psów wszystkich ras – ryba, średnie kawałki

Nowy

Karma pełnoporcjowa z rybą, dla dorosłych psów wszystkich ras, średnie kawałki.

 Karma zdrowa, holistyczna - to doskonałe pożywienie dla Twojego psa!

Więcej szczegółów

205,20 zł

-10%

228,00 zł

 • 12.25kg

         
                    

OVEN-BAKED TRADITION jest kompletną linią naturalnych pokarmów produkowanych w Kanadzie, gotowanych w piecu przy niskich temperaturach. Karma jest zdrowa, holistyczna, smaczna i lekkostrawna. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność. Pieczenie w piekarniku sprawia, że można dodać więcej świeżego mięsa do każdego kęsa i zachować niezbędne witaminy. Ta tradycyjna metoda wydobywa naturalne aromaty i smaki oraz nadaje krokietom właściwą teksturę.

Unikalny proces pieczenia w piekarniku ma kilka zalet:

- zmienia trudne do strawienia cząsteczki "surowych" skrobi w łatwy do strawienia dekstryn,

- działa jako "prze-strawienie", powodując mniejsze napięcie na układ trawienny psa i daje większy stopień absorpcji pożywienia. Jelito psa jest krótkie; pracuje ono w najbardziej efektywny sposób, gdy jedzenie jest skoncentrowane i może być szybko strawione.

Ważne witaminy, minerały i składniki żywności są następnie łatwo przyswajalne do układu pokarmowego psa.

Nie używamy: pszenicy, kukurydzy, soi ponieważ często powodują reakcje alergiczne. Brak także sztucznych barwników i dodatków smakowych.

Karma dla psów Oven-Baked Tradition™ zawiera wszystkie niezbędne, zbilansowane składniki.

Została stworzona, by spełniać potrzeby żywieniowe dorosłego psa.

Jej głównym składnikiem jest świeża ryba - alternatywne źródło białka dla zwierząt uczulonych na białko kurczaka. Zawiera niezbędne do diety zwierzęcia (z wyjątkiem Tauryny) aminokwasy. Wszystkie ryby stosowane w naszych recepturach są analizowane przez naszych dostawców (kontrolowane i akredytowane) na temat braku zawartości rtęci i dotrzymania prawa kanadyjskiego rządu do codziennego użytku.

Dodajemy także ryby dehydratyzowane - doskonałe źródło białka (60% koncentracji). Przepis karmy został sformułowany z różnych źródeł ryb, w tym śledzia, plamiaka, łososia, flądra i dorsza. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych Omega 3i6 sprzyja jędrnej skórze, jak również błyszczącej, jedwabistej sierści. Wszystko co twój  pupil potrzebuje!  Oprócz wszystkich ważnych składników dodaliśmy także składniki funkcjonalne, jak glukozamina, chondroityna, kwasy Omega 3 i 6 oraz inne, jak owoce i warzywa, co zapewni zdrowie psa na wszystkich etapach życia! Dobre źródło wapnia i fosforu, dwóch niezbędnych minerałów dla rozwoju zwierzęcia; źródło DHA i EPA, bogatego w lizynę, niezbędny aminokwas, który pomaga strawności białek.

Oprócz wszystkich ważnych składników dodaliśmy także składniki funkcjonalne, jak:

Glukozamina, która stymuluje produkcję kolagenu przez regeneracje chrząstki,poprawiać zdolność absorpcyjną stawów, zwiększa także wzrost chrząstki ; Chondroityna, która jest ważnym strukturalnym komponentem tkanki chrzęstnej,  pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości płynu w stawach oraz zwiększa efektywność glukozaminy;

Obydwie substancje mają przełomowe znaczenie w żywieniu ludzi i zwierząt dzięki swym właściwościom wspomagającym stawy.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Składają się one z kwasów tłuszczowych (takich jak Omega 3 i 6). Są one źródłem skondensowanej energii. Są nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E, K) . Mają prozdrowotny wpływ na sierść, skórę, serce i mózg.

Oraz inne, jak:

Całe ziarna- w każdym znajduje się ponad 60 specyficznych składników

 - Owies ma idealny profil aminokwasów dla rozwoju i utrzymania struktur mięśniowych. Ogranicza wchłanianie cholesterolu w naczyniach krwionośnych, ze względu na jego włókna rozpuszczalne.

- Brązowy ryż - Zawiera 9 z 10 aminokwasów potrzebnych przez zwierzę,zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, zawiera nierozpuszczalne włókna, które pomagają utrzymać dobry stan zdrowia jelit.

- Jęczmień -Jego rozpuszczalne włókna stabilizują wchłanianie glukozy we krwi. Zawiera naturalne antyoksydanty i jest dobrym źródłem niacyny (witamina B 3).

Owoce i warzywa

Słodki ziemniak jest źródłem węglowodanów, witamin i beta-karotenu.

Jabłka - to źródło pektyny, naturalne źródło błonnika, który przyczynia się do eliminacji toksyn i zmniejszenie wystąpienia chorób serca.

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, potas, witaminy A i C oraz włókna nierozpuszczalne.

Banany- to źródło potasu i włókien.

Szpinak i brokuły są doskonałym źródłem żelaza i wapnia. Żelazo jest niezbędnym do utworzenia i utrzymania czerwonych krwinek.

Żurawina hamuje wzrost i namnażanie się bakterii w układzie moczowym, tym samym ogranicza rozwój infekcji, obniża ryzyko powstawania komórek nowotworowych, ogranicza tworzenie się kamieni nerkowych.

Yucca schidigera korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt przez obniżanie poziomu amoniaku w żołądku, jelitach oraz krwi, wspomaga organizm w walce z różnymi schorzeniami, wpływając na zdrowie i witalność zwierząt.

                                  
Skład: ryba (22,6% ryby świeżej, 18,3% ryby dehydratyzowanej), jęczmień, owies
zwyczajny, olej rzepakowy, siemię lniane, ryż brązowy, kasza jęczmienna perłowa,
sól morska, wilec ziemniaczany, szpinak, inulina, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina, algi, ekstrakt z Yucca schidigera, ekstrakt z rozmarynu.

 • białko 25%
 • zawartość tłuszczu 14%
 • włókno surowe 3,5%
 • popiół surowy 7,5%
 • wapń 1,0%
 • fosfor 0,8%
 • potas 0,6%
 • sód 0,5%
 • kwasy omega-3 1,0%
 • kwasy omega-6 3,25%
 • glukozamina 400 mg/kg
 • chondroityna 350 mg/kg

Dodatki na kg (dodatki dietetyczne): Witaminy: witamina A (octan retinylu)
5000 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 500 IU, witamina E 140 mg.
Pierwiastki śladowe: chelat żelazowo-aminokwasowy hydrat 533,3 mg, chelat cynkowoaminokwasowy hydrat 800 mg, chelat manganowo-aminokwasowy hydrat
33,3 mg, chelat miedziowo-aminokwasowy hydrat 48,7 mg, selenin sodu 11 mg,
jodan wapnia 2,4 mg. 
Aminokwasy: tauryna 1000 mg.
Dodatek technologiczny: kwas cytrynowy.
Przeciwutleniacze: przeciwutleniacze naturalne.
Może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych.

Energia metaboliczna 3650 kcal/kg (430 kcal na kubek 250 ml)
Masa ciała psa, kg Miarki (250 ml) dziennie Ilość (g) dziennie
1,4–7 ¼ – 1 ¼ 44–153
8–10 1 ¼ – 1 ½ 165–197
11–20 1 ½ – 2 ½ 204–327
21–28 2 ½ – 3 ¼ 327–420
30–38 3 ¼ – 4 429–528
39–48 4 – 4 ¾ 532–623
49–56 4 ¾ – 5 ½ 623–704


Zalecenia żywieniowe stanowią uśrednione wartości i mogą się różnić w zależności
od wieku, poziomu aktywności oraz środowiska życia zwierzęcia.
Ilość karmy należy dostosować odpowiednio do potrzeb.
Należy zawsze zapewnić zwierzęciu źródło czystej i świeżej wody. Przechowywać w
chłodnym i suchym miejscu.