OBT Kurczak karma pełnoporcjowa dla starszych psów Zobacz większe

OBT Karma z kurczakiem dla psów starszych i z nadwagą, wszystkie rasy, średnie kawałki

Nowy

Karma pełnoporcjowa z kurczakiem, dla starszych psów  i  psów z nadwagą wszystkich ras, średnie kawałki.

 Karma zdrowa, holistyczna - to doskonałe  jedzenie dla Twojego psa!

Oczekiwanie na dostawę.

Więcej szczegółów

228,00 zł

         
                     

OVEN-BAKED TRADITION jest kompletną linią naturalnych pokarmów produkowanych w Kanadzie, gotowanych w piecu przy niskich temperaturach. Karma jest zdrowa, holistyczna, smaczna i lekkostrawna. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność. Pieczenie w piekarniku sprawia, że można dodać więcej świeżego mięsa do każdego kęsa i zachować niezbędne witaminy. Ta tradycyjna metoda wydobywa naturalne aromaty i smaki oraz nadaje krokietom właściwą teksturę.

Unikalny proces pieczenia w piekarniku ma kilka zalet:

- zmienia trudne do strawienia cząsteczki "surowych" skrobi w łatwy do strawienia dekstryn,

- działa jako "prze-strawienie", powodując mniejsze napięcie na układ trawienny psa i daje większy stopień absorpcji pożywienia. Jelito psa jest krótkie; pracuje ono w najbardziej efektywny sposób, gdy jedzenie jest skoncentrowane i może być szybko strawione.

Ważne witaminy, minerały i składniki żywności są następnie łatwo przyswajalne do układu pokarmowego psa. 

Nie używamy: pszenicy, kukurydzy, soi ponieważ często powodują reakcje alergiczne. Brak także sztucznych barwników i dodatków smakowych.

Karma dla psów starszych, zapewniająca kontrolę wagi Oven-Baked Tradition ™ zawiera wszystkie niezbędne, zbilansowane składniki. Została stworzona, by spełniać potrzeby żywieniowe dorosłego psa w podeszłym wieku lub psa z nadwagą. Ma obniżoną zawartość białka i fosforu co odciąża nerki i obniża poziom metabolitów białka we krwi takich jak np. mocznik. Kompleks przeciwutleniaczy hamuje proces starzenia się komórek. 

Jej głównym składnikiem jest świeże mięso z kurcząt bez kości i piór,  bez hormonów. Pełne białko; źródło wszystkich 10 aminokwasów. Białka są zbudowane z aminokwasów. Żeby podtrzymywać wewnętrzny metabolizm i funkcjonalność organizmu psy potrzebują 22 aminokwasów z białek. Dwanaście z nich mogą być syntetyzowane przez ciało, natomiast pozostałe 10 powinny być dostarczane w diecie i powinny one być wprowadzone do diety zwierzęcia, dzięki czemu mogą być stosowane do funkcji metabolicznych. 10 podstawowych aminokwasów to: arginina, histydyna, izoleucyna, leucynę, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan i walina.

Dobre źródło białka dla rozwoju mięśni i utrzymania ciała.

Dodano także ryby dehydratyzowane - doskonałe źródło białka, kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 oraz wapnia i fosforu - dwóch niezbędnych minerałów dla rozwoju zwierzęcia, źródło DHA i EPA, bogaty w lizynę, niezbędny aminokwas, który pomaga strawności białek.

Oprócz wszystkich ważnych składników dodaliśmy także składniki funkcjonalne, jak:

Glukozamina, która stymuluje produkcję kolagenu przez regeneracje chrząstki,poprawiać zdolność absorpcyjną stawów, zwiększa także wzrost chrząstki ; Chondroityna, która jest ważnym strukturalnym komponentem tkanki chrzęstnej,  pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości płynu w stawach oraz zwiększa efektywność glukozaminy;

Obydwie substancje mają przełomowe znaczenie w żywieniu ludzi i zwierząt dzięki swym właściwościom wspomagającym stawy. Starsze psy potrzebują zwiększoną dawkę tych składników! 

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Składają się one z kwasów tłuszczowych (takich jak Omega 3 i 6). Są one źródłem skondensowanej energii. Są nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E, K) . Mają prozdrowotny wpływ na sierść, skórę, serce i mózg.

 Oraz inne, jak:

Całe ziarna- w każdym znajduje się ponad 60 specyficznych składników

 - Owies ma idealny profil aminokwasów dla rozwoju i utrzymania struktur mięśniowych. Ogranicza wchłanianie cholesterolu w naczyniach krwionośnych, ze względu na jego włókna rozpuszczalne.

- Brązowy ryż - Zawiera 9 z 10 aminokwasów potrzebnych przez zwierzę, zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, zawiera nierozpuszczalne włókna, które pomagają utrzymać dobry stan zdrowia jelit.

- Jęczmień -Jego rozpuszczalne włókna stabilizują wchłanianie glukozy we krwi. Zawiera naturalne antyoksydanty i jest dobrym źródłem niacyny (witamina B 3).

Owoce i warzywa

Słodki ziemniak jest źródłem węglowodanów, witamin i beta-karotenu.

Jabłka - to źródło pektyny, naturalne źródło błonnika, który przyczynia się do eliminacji toksyn i zmniejszenie wystąpienia chorób serca.

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, potas, witaminy A i C oraz włókna nierozpuszczalne.

Banany- to źródło potasu i włókien.

Szpinak i brokuły są doskonałym źródłem żelaza i wapnia. Żelazo jest niezbędnym do utworzenia i utrzymania czerwonych krwinek.

Żurawina hamuje wzrost i namnażanie się bakterii w układzie moczowym, tym samym ogranicza rozwój infekcji, obniża ryzyko powstawania komórek nowotworowych, ogranicza tworzenie się kamieni nerkowych.

Yucca schidigera korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt przez obniżanie poziomu amoniaku w żołądku, jelitach oraz krwi, wspomaga organizm w walce z różnymi schorzeniami, wpływając na zdrowie i witalność zwierząt.

Receptura  formuły dla psów starszych i  psów z nadwagą zawiera mniej kalorii niż w innych rodzajach karmy.

                                   
Skład: świeży kurczak bez kości (15,0%), ryba świeża (14,9%), owies zwyczajny, żyto, ryż brązowy, jęczmień, ryba dehydratyzowana, olej rzepakowy, włókno grochu, siemię lniane, marchewki, szpinak, dynia, wilec ziemniaczany, jabłka, jagody, olej z łososia, ekstrakt z Yucca schidigera, inulina, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, algi, pietruszka naciowa, ekstrakt z rozmarynu.

 • białko 20%
 • zawartość tłuszczu 8%
 • włókno surowe 3,5%
 • popiół surowy 5,5%
 • wapń 1,0%
 • fosfor 0,9%
 • potas 0,6%
 • sód 0,5%
 • kwasy omega-3  0,8%
 • kwasy omega-6  1,85%
 • glukozamina 600 mg/kg
 • siarczan chondroityny 500 mg/kg

Dodatki na kg (dodatki dietetyczne): Witaminy: witamina A (octan retinylu) 5000 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 500 IU, witamina E 750 mg. 
Pierwiastki śladowe: chelat żelazowo-aminokwasowy hydrat 533,3 mg, chelat cynkowo-aminokwasowy hydrat 800 mg, chelat manganowo-aminokwasowy hydrat 33,3 mg, chelat miedziowo-aminokwasowy hydrat 48,7 mg, selenin sodu 11 mg, jodan wapnia 2,4 mg. 
Dodatek technologiczny: kwas cytrynowy. 
Przeciwutleniacze: przeciwutleniacze naturalne.
Może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych.

Energia metaboliczna 3100 kcal/kg (366 kcal na kubek 250 ml)
Masa ciała psa Miarki (250 ml) dziennie Ilość (g) dziennie
1,4–7 ¼ – 1 ¼ 44–153
8–10 1 ¼ – 1 ½ 165–197
11–20 1 ½ – 2 ½ 204–327
21–29 2 ½ – 3 ¼ 327–420
30–39 3 ¼ – 4 429–528
39–48 4 – 4 ¾ 532–623
49–56 4 ¾ – 5 ½ 623–704


Zalecenia żywieniowe stanowią uśrednione wartości i mogą się różnić w zależności
od wieku, poziomu aktywności oraz środowiska życia zwierzęcia.
Ilość karmy należy dostosować odpowiednio do potrzeb.
Należy zawsze zapewnić zwierzęciu źródło czystej i świeżej wody. Przechowywać w
chłodnym i suchym miejscu.