Obniżka! OBT Karma dla dorosłych psów dużych ras - kurczak Zobacz większe
 • OBT Karma dla dorosłych psów dużych ras - kurczak
 • OBT Karma dla dorosłych psów dużych ras - kurczak

OBT Karma dla dorosłych psów dużych ras - kurczak 24,5 kg ( 2x12,25kg)- NIŻSZA CENA! Data ważności 12.04.2016

Nowy

Karma pełnoporcjowa z kurczakiem, dla dorosłych psów dużych ras, duże kawałki.

Więcej szczegółów

405,00 zł

-10%

450,00 zł

 • 24,5 kg

         
                    

OVEN-BAKED TRADITION jest kompletną linią naturalnych pokarmów produkowanych w Kanadzie, gotowanych w piecu przy niskich temperaturach. Karma jest zdrowa, holistyczna, smaczna i lekkostrawna. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Gęstość karmy jest większa i zawiera mniej powietrza, dlatego jest łatwa do pogryzienia i umożliwia optymalną strawność. Pieczenie w piekarniku sprawia, że można dodać więcej świeżego mięsa do każdego kęsa i zachować niezbędne witaminy. Ta tradycyjna metoda wydobywa naturalne aromaty i smaki oraz nadaje krokietom właściwą teksturę.

Unikalny proces pieczenia w piekarniku ma kilka zalet:

- zmienia trudne do strawienia cząsteczki "surowych" skrobi w łatwy do strawienia dekstryn,

- działa jako "prze-strawienie", powodując mniejsze napięcie na układ trawienny psa i daje większy stopień absorpcji pożywienia. Jelito psa jest krótkie; pracuje ono w najbardziej efektywny sposób, gdy jedzenie jest skoncentrowane i może być szybko strawione.

Ważne witaminy, minerały i składniki żywności są następnie łatwo przyswajalne do układu pokarmowego psa.

Nie używamy: pszenicy, kukurydzy, soi ponieważ często powodują reakcje alergiczne. Brak także sztucznych barwników i dodatków smakowych.

Karmy dla psów ras dużych Oven-Baked Tradition zostały stworzone, aby kontrolować tempo wzrostu i wspierać prawidłowy rozwój zwierzęcia. Receptura karmy, oprócz wszystkich niezbędnych składników dostosowanych do konkretnych potrzeb, zawiera glukozaminę i chondroitynę, witaminę E i karnitynę. Receptura karmy Oven-Baked TraditionTM, oprócz wszystkich niezbędnych składników, w tym świeżego mięsa z kurcząt na pierwszej pozycji, posiada zawartość białka i tłuszczu dostosowaną do potrzeb energetycznych psa.

Jej głównym składnikiem jest świeże mięso z kurcząt bez kości i piór,  bez hormonów. Pełne białko; źródło wszystkich 10 aminokwasów. Białka są zbudowane z aminokwasów. Żeby podtrzymywać wewnętrzny metabolizm i funkcjonalność organizmu psy potrzebują 22 aminokwasów z białek. Dwanaście z nich mogą być syntetyzowane przez ciało, natomiast pozostałe 10 powinny być dostarczane w diecie i powinny one być wprowadzone do diety zwierzęcia, dzięki czemu mogą być stosowane do funkcji metabolicznych. 10 podstawowych aminokwasów to: arginina, histydyna, izoleucyna, leucynę, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan i walina.

 Dobre źródło białka dla rozwoju mięśni i utrzymania ciała.

Dodajemy także ryby dehydratyzowane - doskonałe źródło białka (60% koncentracji). Dobre źródło Omega-3 i Omega-6 kwasów tłuszczowych, oraz wapnia i fosforu, dwóch niezbędnych minerałów dla rozwoju zwierzęcia; źródło DHA i EPA, bogatego w lizynę, niezbędny aminokwas, który pomaga strawności białek.

Oprócz wszystkich ważnych składników dodaliśmy także składniki funkcjonalne, jak:

Glukozamina, która stymuluje produkcję kolagenu przez regeneracje chrząstki,poprawiać zdolność absorpcyjną stawów, zwiększa także wzrost chrząstki ; Chondroityna, która jest ważnym strukturalnym komponentem tkanki chrzęstnej,  pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości płynu w stawach oraz zwiększa efektywność glukozaminy.

Obydwie substancje mają przełomowe znaczenie w żywieniu ludzi i zwierząt dzięki swym właściwościom wspomagającym stawy.

Dla dużych ras zwiększa się dawkowanie tych dwóch substancji dla prawidłowego rozwoju i ochrony chrząstek stawowych.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Składają się one z kwasów tłuszczowych (takich jak Omega 3 i 6). Są one źródłem skondensowanej energii. Są nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E, K) . Mają prozdrowotny wpływ na sierść, skórę, serce i mózg.

Oraz inne, jak:

Całe ziarna- w każdym znajduje się ponad 60 specyficznych składników

Owies ma idealny profil aminokwasów dla rozwoju i utrzymania struktur mięśniowych. Ogranicza wchłanianie cholesterolu w naczyniach krwionośnych, ze względu na jego włókna rozpuszczalne.

Brązowy ryż - Zawiera 9 z 10 aminokwasów potrzebnych przez zwierzę,zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, zawiera nierozpuszczalne włókna, które pomagają utrzymać dobry stan zdrowia jelit.

Jęczmień -Jego rozpuszczalne włókna stabilizują wchłanianie glukozy we krwi. Zawiera naturalne antyoksydanty i jest dobrym źródłem niacyny (witamina B 3).

Owoce i warzywa

Słodki ziemniak jest źródłem węglowodanów, witamin i beta-karotenu.

Jabłka - to źródło pektyny, naturalne źródło błonnika, który przyczynia się do eliminacji toksyn i zmniejszenie wystąpienia chorób serca.

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, potas, witaminy A i C oraz włókna nierozpuszczalne.

Banany- to źródło potasu i włókien.

Szpinak i brokuły są doskonałym źródłem żelaza i wapnia. Żelazo jest niezbędnym do utworzenia i utrzymania czerwonych krwinek.

Żurawina hamuje wzrost i namnażanie się bakterii w układzie moczowym, tym samym ogranicza rozwój infekcji, obniża ryzyko powstawania komórek nowotworowych, ogranicza tworzenie się kamieni nerkowych.

Yucca schidigera korzystnie wpływa na zdrowie zwierząt przez obniżanie poziomu amoniaku w żołądku, jelitach oraz krwi, wspomaga organizm w walce z różnymi schorzeniami, wpływając na zdrowie i witalność zwierząt.

                                  
Skład: kurczak (20% świeżego kurczaka, 9,4% dehydratyzowanego kurczaka), żyto, ryż brązowy, owies zwyczajny, jęczmień, świeża wątróbka z kurczaka, ryba dehy- dratyzowana, olej rzepakowy, jaja w proszku, siemię lniane, sól morska, inulina, sz­pinak, siarczan chondroityny, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina, algi, wilec ziemniaczany, chlorowodorek glukozaminy, karnityna, ekstrakt z Yucca schidigera, ekstrakt z rozmarynu.
 • białko 22%
 • zawartość tłuszczu 12%
 • włókno surowe 3,0%
 • popiół surowy 7,0%
 • wapń 1,0%
 • fosfor 0,8%
 • potas 0,6%
 • sód 0,2%
 • kwasy omega-3 0,65%
 • kwasy omega-6 2,25%
 • glukozamina 900 mg/kg
 • chondroityna 820 mg/kg
Dodatki na kg (dodatki dietetyczne): 
Witaminy: 
witamina A (octan retinylu) 5000 IU, witamina D3 (cholekalcyferol) 500 IU, witamina E 580 mg. Pierwiastki śladowe: chelat żelazowo-aminokwasowy hydrat 533,3 mg, chelat cynkowo- aminokwasowy hydrat 800 mg, chelat manganowo-aminokwasowy hydrat 33,3 mg, chelat miedziowo-aminokwasowy hydrat 48,7 mg, selenin sodu 11 mg, jodan wapnia 2,4 mg.
Dodatek technologiczny: kwas cytrynowy.
Przeciwutleniacze: przeciwutleniacze naturalne.
Może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych.

Energia metaboliczna 3450 kcal/kg (425 kcal na kubek 250 ml).

Waga psa

Ilość  dziennie

   kg

Miarka (250 ml) dziennie

Ilość (g) dziennie

  21-29

2- 2 ¾

274-352

  30-38

2 ¾- 3 ½

360-442

  39-48

3 ½- 4

446-522

  49-56

4- 4 ½

522-590

  57-68

4 ½- 5 ¼

593-677


Zalecenia żywieniowe stanowią uśrednione wartości i mogą się różnić w zależności od wieku, poziomu aktywności oraz środowiska życia zwierzęcia.

Ilość karmy należy dostosować odpowiednio do potrzeb.

Należy zawsze zapewnić zwierzęciu źródło czystej i świeżej wody. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Aby sprawdzić kod partii i datę spożycia: patrz tył opakowania.